Logowanie

Kanadyjski rynek mieszkaniowy przewartościowany o 63%

Kanadyjski rynek mieszkaniowy jest najbardziej przewartościowanym rynkiem wśród innych krajów rozwiniętych. Takie dane ujawnili ekonomiści Deutsche Bank. 

Badanie ekonomistów Deutsche Banku AG’s Torsten Slok wykazało, że domy wystawiane na sprzedaż są przewartościowane o 63 procent. Z tego powodu Kanadyjczycy popadają w długi. To stawia Kanadę na pierwszym miejscu w tej niechlubnej kategorii. Za Kanadą znalazła się Nowa Zelandia (56%) i Belgia (53%). 

Deutsche Bank wypuścił serię potępiających wykresów w tym tygodniu pokazując i porównując inne rynki mieszkaniowe w krajach rozwiniętych, w tym Stanów Zjednoczonych. 

Jeden z wykresów pokazuje, że średnie zadłużenie kanadyjskich gospodarstw domowych jest znacznie powyżej średniego dochodu i o 50 procent większy niż w Stanach Zjednoczonych. Zadłużenie obejmuje przede wszystkim kredyty hipoteczne, pożyczki nie hipoteczne oraz kredyty konsumenckie. 

Wysokie zadłużenia gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych spowodowały osiem lat temu wręcz „rozdawanie” kredytów ludziom. Pogrążyło to USA w głębokiej recesji, z której do dziś się podnosi. 

 

ctvnews.ca

Ostatnio zmienianypiątek, 23 styczeń 2015 09:04

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C