Logowanie

IEC - Working Holiday dla Polaków

Working Holiday dla Polaków Working Holiday dla Polaków

Working Holiday jest opcją dostępną dla zainteresowanych pochodzących z Polski. Dotyczy ona pracy na terenie Kanady i podróżowania bazującego na środkach zgromadzonych podczas swojego pobytu w tym kraju. 

Kategoria Working Holiday przeznaczona jest dla obywateli polskich, którzy zamierzają podróżować po Kanadzie, jednocześnie mając w planach podjęcie tymczasowej pracy zarobkowej, dzięki której będą w stanie opłacić swój pobyt (obejmujący do 12 miesięcy długości).

Ustalenie kwalifikowalności kandydata:

Uwaga! Osoby będące obywatelami Polski, mają prawo do wzięcia udziału w programie IEC dwa razy. Za każdym jednak razem, kandydat musi wybrać inną kategorię, w ramach której przybywa do Kanady. Ponadto, między jednym a drugim wyjazdem, musi istnieć co najmniej sześciomiesięczna przerwa.

Aby kwalifikować się do kategorii Working Holiday, należy:

  • być obywatelem Polski;
  • posiadać ważny polski paszport, tak aby nie utracił ważności podczas pobytu w Kanadzie (ważność pozwolenia na pracę nie będzie dłuższe niż okres ważności paszportu);
  • być w wieku od 18 do 35 lat w momencie składania wniosku;
  • posiadać odpowiednik 2500 CAD, aby być w stanie pokryć wstępne koszty podróży i życia w Kanadzie;
  • mieć możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego na czas pobytu – możliwe jest, że w momencie przekraczania granicy kanadyjskiej, trzeba będzie okazać dowód zakupionego ubezpieczenia;
  • przed wylotem do Kanady, należy zakupić bilet lotniczy w obie strony (z i do Polski) lub posiadać odłożone środki, przeznaczone na zakup biletu powrotnego do ojczyzny;
  • uiścić wszelkie wymagane opłaty;
  • nie podróżować ze współmałżonkiem, dziećmi, partnerem i innymi osobami (chyba, że złożą odpowiednie wnioski i spełniają warunki umożliwiające taką podróż).

Aplikowanie:
Przewodnik po IEC oraz poszczególne etapy starania się o miejsce w programie znajdują się w artykule: Przewodnik po Programie IEC.

Aby zakończyć pomyślnie proces aplikacji, należy postępować zgodnie z wyznaczonymi instrukcjami. Aby ubiegać się o udział w IEC, można także składać wnioski poprzez rozpoznawalną i uznaną przez Kanadę organizację. Może ona okazać się pomocna podczas całego procesu i zapewnia dodatkowe wsparcie oraz doradztwo.

Uwaga! Kandydat musi spełnić wszelkie wymagania stawiane przez kanadyjskie prowincje oraz organy federalne, dotyczące rejestracji, konieczności posiadania licencji na wykonywanie zawodu oraz innych szczegółów związanych z pracą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C