Logowanie

Ontario stanowczo walczy z bezdomnością

Gminy Ontario uzyskają ponad pół miliarda dolarów od prowincji, aby pomóc osobom oraz rodzinom zagrożonym bezdomnością . Gminy Ontario uzyskają ponad pół miliarda dolarów od prowincji, aby pomóc osobom oraz rodzinom zagrożonym bezdomnością .

Gminy Ontario uzyskają ponad pół miliarda dolarów od prowincji, aby pomóc osobom oraz rodzinom zagrożonym bezdomnością lub już się z nią borykającym.

Prowincjonalny rząd ogłosił system finansowania dwuletniego, w wysokości 587 milionów dolarów, w odniesieniu do usług typu pogotowia, wsparcie finansowe i mieszkaniowe oraz banków  żywności dla osób zagrożonych bezdomnością lub obecnych bezdomnych. Działania te mają na celu zmniejszenie pogłębiającego się w Ontario problemu bezdomności.

Toronto otrzyma więcej niż jedną trzecią środków (około 223 milionów dolarów), ze względu na fakt, że jest najbardziej zaludnionym miastem w Ontario i posiada „duże zróżnicowanie w kwestii liczby rodzin oraz osób zagrożonych bezdomnością”.

„Jesteśmy zobowiązani do rozwiązania problemu bezdomności. Posiadanie domu przez człowieka jest bardzo ważnym elementem i pierwszym krokiem, prowadzącym do wyjścia z ubóstwa” – mówi prezes zarządu skarbowego, Deb Matthews. „Jak dotąd, inwestycja prowincji pomogła znaleźć miejsce zamieszkania 33 tysiącom osób, a kolejnym 80 tysiącom pomogła uchronić się przed bezdomnością”.

Pieniądze są częścią realizacji planów i celów liberalnego rządu, dotyczących bezdomności i walki z nią. Inicjatywa Community Homeless Prevention Initiative (CHPI) nie ma żadnej daty docelowej i została uruchomiona po tym, jak rządowi Ontario nie udało się zrealizować pięcioletniego planu dotyczącego ubóstwa wśród dzieci, który przewidywał zredukowanie problemu o 25%. W tej kwestii, winą za porażkę obarczany jest rząd federalny.

Liberałowie obiecali w 2008 roku, że wyswobodzą z ubóstwa około 90 tysięcy dzieci w ciągu najbliższych pięciu lat, zapowiadając równocześnie większe korzyści dla rodzin o niskich dochodach, a także ulepszone programy kształcenia publicznego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C