Logowanie

Eksperci ds. leśnictwa wzywają rząd do popierania bardziej kontrolowanego spalania lasów

Po dwóch rekordowych latach pożarów w Kolumbii Brytyjskiej eksperci wzywają rząd do popierania spalania, które będzie bardziej kontrolowane. Zabieg ma pozwolić zmniejszyć koszty gaśnicze oraz przyczynić się do lepszej ochrony społeczności.

“Jako prowincja, nie możemy nadal wydawać pół miliarda dolarów rocznie na koszty tłumienia i reagowania, musimy znaleźć inną drogę.” - powiedział dyrektor wykonawczy BC Wildfire Service, Ian Meier.

Meier był jednym z czterech specjalistów od pożarów lasów, którzy wzięli udział w poniedziałkowym wieczorze w forum OUNANAN Okanagan w Kelowna.

 

Zdaniem prof. Scotta Stephens, lasy budują odporność na pożar po trzech kontrolowanych pożarach w przeciągu 20 lat, zatem proces ten wymaga cierpliwości. “Nic dziwnego, że w pierwszym pożarze zabiliśmy wiele drzew” - dodaje.

 

“Prawdopodobnie musimy iść wolniej niż chcemy”-  powiedział konsultant ds. Leśnictwa, Bruce Blackwell. Podkreślił również, że nie wszyscy są zadowoleni z widoku ognia, nawet tego, który jest kontrolowany przez ludzi. “Musimy dojść do pewnego punktu pośredniego, gdzie ludzie są gotowi podjąć pewien wyższy poziom ryzyka, niż ten obecny. Nie oznacza to możliwości spalania bez wstępnej obróbki, ponieważ w niektórych przypadkach jest za dużo paliwa”

 

Kontrolowane podpalenia lasów były najbardziej reklamowanym narzędziem w walce z pożarami przez strategie zarządzania Kolumbii Brytyjskiej.

 

Rząd kanadyjskiej partii politycznej NDP, przez 3 lata, przeznaczył  50 milionów dolarów, na działania mające na celu zmniejszenie liczby pożarów.

Ostatnio zmienianyśroda, 17 październik 2018 23:10

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

1°C

Toronto

Mostly Cloudy

Humidity: 63%

Wind: 30.58 km/h

  • 03 Jan 2019 1°C 0°C
  • 04 Jan 2019 6°C -1°C